12 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

ŠÚKL: Skontrolujte si doma tento liek, vrátiť ho môžete v hociktorej lekárni

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z trhu štyri šarže lieku na prevenciu a liečbu krvných zrazenín Fraxiparine 9500 IU.

Ide o šarže 8297, 8297A, 8297AA, 8297AB. Dôvodom je potenciálne riziko, že niektoré injekčné striekačky môžu byť prázdne. TASR o tom informovala špecialistka pre styk s verejnosťou Lucia Balážiková.

Radí, že predmetnú šaržu možno skontrolovať na bočnej strane škatule, prípadne na každej jednej injekčnej striekačke. „Chýbajúci obsah striekačky je možné spozorovať voľným okom,“ podotkol ŠÚKL. Žiada pacientov, aby uvedené, aj otvorené, balenia vrátili najneskôr do 21. februára. „Preferenčne do lekárne, v ktorej bol liek vydaný. Pokiaľ to nie je možné, pacienti môžu liek vrátiť do hociktorej inej lekárne,“ priblížil ústav. V súčasnosti je liek na slovenskom trhu dlhodobo nedostupný a z toho dôvodu nie je možná výmena lieku za inú šaržu. „Je potrebné, aby pacient kontaktoval svojho lekára a poradil sa o nasledujúcej liečbe,“ ozrejmil ŠÚKL.

(tasr, foto freepick, fb)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x