22.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Sprístupnili novú verziu aplikácie eID klient, má zvýšiť bezpečnosť

Ministerstvo vnútra (MV) SR sprístupnilo novú verziu aplikácie eID klient na prácu s elektronickým občianskym preukazom. Jej cieľom je zvýšiť bezpečnosť. Aplikácia sa aktualizuje u všetkých používateľov, ktorí si ju nainštalovali. TASR o tom informoval tlačový odbor MV SR.

„Nová verzia zvyšuje bezpečnosť aplikácie. Po novom dokáže detegovať nekompatibilné čítačky, ktoré používatelia e-služieb využívajú pri prihlasovaní do služieb eGovernmentu. Niektoré čítačky totiž nespĺňajú požiadavky eID kariet. Ak má používateľ problém s čítačkou, aplikácia ho naviguje k riešeniu,“ priblížil rezort.

K aktualizácii pristúpilo ministerstvo na základe viacerých dopytov na call centre MV SR. Na stránke s informáciami o softvéri pre používateľov elektronickej identifikačnej karty zároveň pribudli obrázky najčastejšie používaných čítačiek, aby používateľ ľahšie zistil, akú čítačku používa.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x