26.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Súdy: Sheile Sz. opäť uložili ochranné psychiatrické liečenie

Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) vyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a Sheile Sz. uložil opäť ochranné psychiatrické liečenie ústavnou formou.
      „Rozhodnutie nie je právoplatné. Sheila Sz. podala proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd (NS) SR,“ povedala pre TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.
      NS SR koncom júna zrušil uznesenie ŠTS o uložení ochranného psychiatrického liečenia ústavnou formou. Súdu prvého stupňa uložil, aby vo veci znovu konal a rozhodol.
       Sheila Sz. v minulosti čelila obvineniu z extrémizmu, nebezpečného vyhrážania a iných trestných činov. Obvinenie jej zastavili v januári. Predtým bola aj väzobne stíhaná.
      Národná kriminálna agentúra ju zadržala naposledy v októbri 2020 a obvinila z viacerých trestných činov. Vyhrážala sa prostredníctvom videa aj prezidentke SR Zuzane Čaputovej. V minulosti mala napríklad pomočiť a spáliť Korán.

Súdy: Sheile Sz. opäť uložili ochranné psychiatrické liečenie
foto: myliptovsme.sk

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články