19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Sudcu Petra ŠAMKA navrhli za kandidáta na člena do SÚDNEJ RADY

Sudcu Krajského súdu v Bratislave Petra Šamka navrhli za kandidáta na člena Súdnej rady SR. Sudcovia v západoslovenskom volebnom obvode majú voliť nového člena rady 23. mája. Dôvodom je uplynutie päťročného funkčného obdobia členky rady Kataríny Pramukovej. Súdna rada SR o tom informovala na svojom webe.

Sudca Peter Šamko: Kritické poznámky k návrhu Prezidentky SR na Ústavný súd týkajúce sa povestného paragrafu 363

„Združenie sudcov Slovenska, Sudcovská rada Krajského súdu v Bratislave a rovnako aj Sudcovská rada Okresného súdu Bratislava I navrhli Petra Šamka,“ uvádza sa na webe Súdnej rady SR s tým, že volebná komisia najskôr predložené návrhy preskúma. Voľby sa uskutočnia na zhromaždeniach sudcov. Západoslovenský volebný obvod tvoria obvody krajských súdov v Bratislave, Trnave, Nitre a Trenčíne i Špecializovaný trestný súd.

Sudca Šamko: Slovenské cúvanie z demokracie cenzúrou internetu (pôjde Slovensko pri blokovaní webových stránok tureckou cestou?)

Súdna rada SR je ústavný orgán tvorený 18 členmi vrátane predsedu a podpredsedu. Jedného člena volia sudcovia Najvyššieho súdu SR a Najvyššieho správneho súdu SR. Osem členov z radov sudcov volia sudcovia ostatných súdov. Po troch členov dodávajú Národná rada SR, prezident SR a vláda SR.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x