19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Slovenské stíhačky MIG-29 sú už všetky na Ukrajine

Slovensko už odovzdalo Ukrajine všetkých 13 avizovaných stíhacích lietadiel MiG-29. Po štyroch kusoch, ktoré boli prepravené v marci tohto roka, ukrajinským silám úspešne odovzdalo aj ostatných deväť kusov. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kakaščíková.

„Presun bol realizovaný po zemi s ohľadom na čo najväčšiu bezpečnosť, opäť obrovská vďaka všetkým zapojeným zložkám, pretože v takýchto prípadoch ide naozaj o dôležitú a náročnú logistickú operáciu,“ vyzdvihol dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď. Lietadlá MiG-29 predstavujú podľa Naďa významnú podporu Ukrajiny pri jej obrane proti ruskej vojenskej agresii a pri ochrane ľudských životov. „Na rozdiel od nášho suseda, pre nás boli tieto lietadlá nepoužiteľné. Robíme správnu vec,“ dodal.

Darovanie 13 stíhačiek MiG-29 a časti systému protivzdušnej obrany Kub je predmetom medzivládnej dohody medzi Slovenskom a Ukrajinou, ktorú v marci schválila vláda.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x