23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Sudcovia západoslovenského obvodu budú v máji voliť člena Súdnej rady

Sudcovia v západoslovenskom volebnom obvode budú 23. mája voliť nového člena Súdnej rady SR. Dôvodom je uplynutie funkčného obdobia členky rady Kataríny Pramukovej. Kancelária Súdnej rady SR o tom informovala na svojom webe.

„Oprávnení navrhovatelia doručia predsedovi Súdnej rady SR návrhy kandidátov na členku alebo člena Súdnej rady SR v lehote do 14. apríla 2023 do 15.00 h,“ priblížila kancelária s tým, že na neskôr doručené návrhy sa nebude prihliadať.

Voľby sa uskutočnia na zhromaždeniach sudcov. Západoslovenský volebný obvod tvoria obvody krajských súdov v Bratislave, Trnave, Nitre a Trenčíne i Špecializovaný trestný súd.

Súdna rada SR je ústavný orgán tvorený 18 členmi vrátane predsedu a podpredsedu. Jedného člena volia sudcovia Najvyššieho súdu SR a Najvyššieho správneho súdu SR. Osem členov z radov sudcov volia sudcovia ostatných súdov. Po troch členov dodávajú Národná rada (NR) SR, prezident SR a vláda SR.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x