21.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Štúrovo: Rehabilitačné oddelenie polikliniky zrekonštruovali

Poliklinika Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) v Štúrove vo štvrtok otvorila nové zrekonštruované priestory fyziatricko-rehabilitačného oddelenia.

Celková investícia dosiahla takmer 340.000 eur, financovaná bola z vlastných zdrojov NSK. Oddelenie využívajú najmä pacienti zo širokého regiónu, ktorí potrebujú terapiu po úrazoch, zlomeninách, operáciách či chronických pohybových ochoreniach. Povedal to riaditeľ polikliniky András Czékus.

Rekonštrukcia fyziatricko–rehabilitačného oddelenia sa začala v septembri minulého roka. Samotné rekonštrukčné práce si vyžiadali náklady 216.236 eur, projektová príprava bola v hodnote 9240 eur. Investície do nového interiérového zariadenia predstavovali 79.704 eur, pribudli aj nové zdravotnícke prístroje v hodnote 34.728 eur.

Oddelenie prevádzkuje Poliklinika NSK Štúrovo vo vlastnej réžii. Na oddelení pracuje jeden lekár, šesť fyzioterapeutov a jeden masér. Jeho súčasťou je ambulancia, telocvične, úsek elektroliečby, miestnosť na masáže a na podávanie parafínových zábalov. Oddelenie sa zameriava na preventívne, diagnostické a liečebné opatrenia.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné, infomedica.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články