19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Strana Demokrati považuje návrh Smeru na skorší termín predčasných volieb za snahu šíriť chaos

Strana Demokrati považuje návrh Smeru na skorší termín predčasných volieb za snahu šíriť chaos. Proces nástupu úradníckej vlády sa deje plne v súlade s ústavou a politickými pravidlami. Poslanec Juraj Šeliga upozorňuje na to, že Smer sa v snahe dostať k moci neštíti búrať ústavný systém.

„Fico chce zlomiť cez koleno štyri zákony, zmeniť zaužívané pravidlá a dosiahnuť to, aby sa voľby konali čo najskôr. Snaha robiť voľby v lete je nemiestna, popiera demokratickú súťaž, pretože chce zrušiť lehoty na to, aby boli voľby vyhlásené, na odovzdanie kandidátok, ale aj na to, odkedy sa počítajú peniaze vynaložené na stranícku predvolebnú kampaň,“ hovorí Juraj Šeliga.

Strana Smer chce predčasné voľby čo najskôr aj preto, že v parlamente sa nachádza novela tretsného poriadku a trestného zákona poslanca Tarabu. „Ide o Lex Žilinka, Lex Bodor, Lex Očistec – vyberte si akúkoľvek kauzu Ficovej vlády, ktorá sa v súčasnosti vyšetruje. Nejde o nič iné, ako pokus zrušiť Úrad špeciálnej prokuratúry. Celá špeciálna prokuratúra by bola na základe námietok zaujatosti podriadená Marošovi Žilinkovi,“ pokračuje Juraj Šeliga. „Považujem to za útok na základy právneho štátu na Slovensku. Paragraf 363 je symbolom nespravodlivosti pre bežných ľudí. Tento návrh zákona nemá iný cieľ ako fakticky zmariť možnosť podávať žaloby.“

Strana Demokrati predpokladá, že Tarabov návrh nepodporí SaS a OĽANO a apeluje na Sme rodina. „Som veľmi zvedavý, ako sa nakoniec zachovajú bývalí koaliční poslanci či z Oľano, SaS alebo Sme rodina, pevne verím, že to nepodporia.” hovorí Juraj Šeliga.

„Verejne hovorím, že urobíme všetko preto, aby tento návrh zákona neprešiel. Ak prejde, budeme apelovať na pani prezidentku, aby tento návrh zákona vrátila. A ak bude treba pošleme to na Ústavný súd. Zápas o spravodlivosť pokračuje, toto je len odvar toho, čo by nás čakalo po voľbách, ak by vládol Fico, Pellegrini a spol.” uzatvára Juraj Šeliga, zo strany Demokrati.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x