17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Štefan Štefek: Utečencom z Ukrajiny treba pomôcť

Úcta ku každému ľudskému životu a pomoc tým, ktorí sa dostali do ťažkostí, je jedným zo základných pilierov našej kresťanskej civilizácie, píše na sociálnej sieti poslanec nitrianskeho zastupiteľstva Štefan Štefek.

„V prípade utečencov z Ukrajiny je nevyhnutnosť našej pomoci umocnená tým, že ide hlavne o bezbranné matky s deťmi narýchlo utekajúcich zo svojich domovov pred vojnou.

Neviem si predstaviť, kedy treba našim blížnym pomôcť viac, ako keď trpí vo vojne nevinné civilné obyvateľstvo.

Každý z nás by mal uvažovať o spôsobe, ako dnes vie pomôcť ľuďom z Ukrajiny. To najrýchlejšie, čo môžete každý urobiť, je poslať humanitárnu pomoc alebo venovať sumu, ktorú si môže dovoliť v rámci svojich možností.

Ja som sa rozhodol prispieť do zbierky Slovenskej katolíckej charity pre Ukrajinu. Urobiť tak môžete aj vy online na stránke charita.darujme.sk/ukrajina alebo prevodom na číslo účtu zbierky SK93 1100 0000 0029 4546 3097.

Podobne aj veľmi rád poskytnem akúkoľvek pomoc týmto ťažko skúšaným ľuďom, nachádzajúcim sa a prichádzajúcim do Nitry. K dnešnému dňu utieklo z Ukrajiny už viac ako milión ľudí a počet bude zrejme ďalej rásť. Ďakujem zo srdca každému, kto sa akoukoľvek formou zapojí do tejto potrebnej pomoci.“

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články