15.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Štefan Štefek: Chráňme si spoločne to cenné, čo máme

Dnes je Svetový deň vody.

Tým, že pracujem v podniku, ktorý sa zaoberá výrobou a distribúciou pitnej vody, je mi táto téma prirodzene bližšia. Aj keď si to málo ľudí uvedomuje, tak ak je niečo cennejšie ako soľ, tak je to určite voda.

Slovensko má obrovské šťastie, že máme dostatok zásob veľmi kvalitnej pitnej vody (nielen) na Žitnom ostrove. Možno aj pre to si ju nechránime a nevážime natoľko, ako by sme mali.

Zamyslime sa nad tým, keď si dnes k perám priložíme pohár čistej vody a plným dúškom a chuťou sa z neho napijeme a zahasíme smäd. Myslime na to ako rodičia a veďme naše deti k pitiu čistej vody z vodovodu. Uvedomme si dnes aspoň na chvíľu, aký poklad je voda a koľko krajín ju ani v tejto dobe nemá ako samozrejmosť.

Svetový deň vody: Pridajte sa k zaujímavej aktivite

Chráňme si spoločne to cenné, čo máme.

Na fotke si dnes symbolicky pripíjam pohárom krištáľovo čistej vody s mojím dlhoročným priateľom, starostom obce Kostolné Kračany Ladislavom Gódánym, ktorá sa nachádza na Žitnom ostrove.

Zdroj: fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články