26.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Šťastný sa musí ospravedlniť Golonkovi za slová o komunistovi a eštébákovi

Bývalý hokejista a politik Peter Šťastný sa musí ospravedlniť bývalému hokejistovi Jozefovi Golonkovi za slová o komunistovi a eštébákovi. V stredu o tom rozhodol Najvyšší súd (NS) SR, ktorý potvrdil verdikty nižších súdov. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

Šťastný sa musí ospravedlniť Golonkovi za slová o komunistovi a eštébákovi
Jozef Golonka, zdroj: wikipedia, foto: Pavol Frešo

Spor medzi bývalými úspešnými hokejistami trvá od roku 2013, keď Peter Šťastný verejne vyhlásil, že Jozef Golonka spolupracoval s komunistickou Štátnou bezpečnosťou (ŠTB), píše sport24.pluska.sk.

V roku 2013 RTVS zaradila do vysielania dokument Roberta Kirchhoffa o pomeroch v slovenskom hokeji. Keď režisér spovedla na zimnom štadióne Jozefa Golonku, objavil sa tam Peter Štastný. „Nech žijú komunisti a eštebáci,“ glosoval nahlas. Zaskočený Golonka sa otočil a spýtal sa, koho tým myslel. „Súdruh,“ reagoval Šťastný a svoju odpoveď ešte raz zopakoval. „To si trošku mimo, chlapče. Ale veľmi mimo. Eštebáci boli iní. Golonku si tam nevidel,“ znela odpoveď a Šťastný doplnil: „Všetci vieme prečo.“ „Mne je čudné, že takíto veľkí hokejisti sa spolu nerozprávajú,“ uzavrel debatu režisér, ktorý konfrontáciu medzi známymi hokejistami cielene zinscenoval, píše šport24.pluska.sk.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x