14.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Starosta Rače Michal Drotován tvrdí, že v apartmánoch, ktoré zamenilo MV, sa legálne bývať nedá

Starosta bratislavskej mestskej časti Rača Michal Drotován tvrdí, že v apartmánoch, ktoré výmenou získalo Ministerstvo vnútra SR pre ubytovanie policajtov, sa legálne bývať nedá. Rezort vnútra namieta, umiestnenie služobných bytov je podľa neho prípustné, hoci je budova vedená ako administratívna.

„Dlhodobo riešime problém porušovania účelu využitia v rozpore s kolaudáciou,“ uviedol na sociálnej sieti starosta. Hovorí, že budova je skolaudovaná ako kancelárie. Poukazuje aj na územný plán, v ktorom je oblasť vyčlenená ako zmiešané územia obchodu, výrobné a nevýrobné služby.

Ministerstvo vnútra nepovažuje za potrebné meniť funkciu budovy. Potvrdilo, že je vedená ako administratívna budova v súlade s kolaudačným rozhodnutím. Ako deklarovalo, v oblasti s funkčným využitím zmiešané územie obchodu, výrobné a nevýrobné služby v rámci prípustných funkcií môžu byť umiestnené aj iné funkcie okrem administratívy. „Ako napríklad byty v objektoch určených na inú funkciu (služobné) a zároveň ubytovacie zariadenia viažuce sa na funkciu,“ skonštatovalo.

Ministerstvo vnútra SR zamenilo rodinný dom s pozemkom v bratislavskom Lamači a ubytovňu Saratov v bratislavskej Dúbravke za 50 apartmánov v Rači. Deklarovalo, že na zámene objektov finančne získalo. Rozdiel v cene podľa rezortu predstavoval sumu vo výške 629.000 eur v jeho prospech. Cieľom bolo zabezpečiť ubytovanie pre príslušníkov Policajného zboru v Bratislavskom kraji, kde je situácia akútna.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x