12.6 C
Nitra
štvrtok, 18 apríla, 2024

Stará Turá: Nádoby na separovanie pri rodinných domoch nahradia plastové vrecia

Zber triedeného odpadu z rodinných domov prechádza z plastových nádob na vrecový. Mesto začne od 1. apríla postupne odstraňovať spred rodinných domov 1100-litrové nádoby na plasty a papier. Informovala o tom radnica na svojej webovej stránke.

Stará Turá: Nádoby na separovanie pri rodinných domoch nahradia plastové vrecia

„Zber triedených zložiek komunálneho odpadu bude prebiehať len formou vrecového zberu. Na zber plastov, kovov a papiera sa používajú vrecia označené nálepkami a QR kódmi, každý druh odpadu má svoju vlastnú nálepku,“ informuje mesto.

Zuzana Matejíčková: Po upozornení na skládku v IŽI nám začali chodiť výhražné listy od právnika spoločnosti REKO, aby sme prestali a zdržali sa komentárov

Vrecia na triedený odpad pracovníci technických služieb rozdávajú počas každého zberu. V prípade, že obyvatelia spotrebujú nálepky alebo vrecia na separáciu, môžu si ich bezplatne vyzdvihnúť na Technických službách v Starej Turej, prípadne ich dostanú poštou. Od 1. apríla sa vrecia neoznačené nálepkou vyvážať nebudú.

„Na triedenie skla sa z dôvodu bezpečnosti pri manipulácii nebudú používať vrecia, ale zelené zvonové kontajnery, ktoré budú naďalej dostupné na kontajnerových státiach. Systém zberu triedeného odpadu z bytových domov sa nemení,“ doplnila radnica.

(tasr, freepick)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x