20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

STALO sa DNES: Pripomíname si narodeniny divadelníka a režiséra Karola Spišáka

1941

Narodil sa v Bratislave režisér KAROL SPIŠÁK, ktorý ako herec stvárnil množstvo nezabudnuteľných postáv vo filmoch ako napríklad Balada o siedmich obesených, Kosenie jastrabej lúky, Pavilón šeliem, či Mesto plné dáždnikov. Ako skúsený a talentovaný filmový režisér sa predstavil filmami Adam Šangala, V tieni vlkov, alebo Pomsta starej dámy. Ako divadelník dlhé roky pôsobil v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Zomrel 13.3.2007. V Nitre je po ňom pomenované Staré divadlo.

STALO sa DNES: Pripomíname si narodeniny divadelníka a režiséra Karola Spišáka
Vtedy.sk

Karol Spišák sa narodil 17. augusta 1941 v Bratislave. Vyštudoval réžiu na bratislavskej Vysokej škole múzických umení (VŠMU). Po ukončení štúdia pôsobil od roku 1965 v Divadle Andreja Bagara (DAB) v Nitre. Postupne sa vypracoval nielen na výborného režiséra, ale aj umeleckého šéfa DAB. Okrem domovskej scény s úspechom režíroval aj na Novej scéne (NS) a v Slovenskom národnom divadle (SND) v Bratislave. Od roku 1994 bol Spišák režisérom a riaditeľom Starého divadla (dnes Staré divadlo Karola Spišáka) v Nitre. Viac si prečítajte TU.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články