9.2 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

STALO sa DNES: Pred 74 rokmi sa narodil spevák „Fašírka“ (video)

1947

Narodil sa Meat Loaf (vlastným menom Marvin Lee Aday), Dallas, Texas, USA, spevák, skladateľ, hrá aj na gitare a klávesoch. Prezývku „fašírka“, teda Meat Loaf dostal od svojho učiteľa telocviku, ktorému pri cvičení stúpil párkrát na nohu. Prvú pieseň v hitparáde You Took The Words Right Out Of My Mouth mal v máji 1978. V singlovej hitparáde mal sedem skladieb.

STALO sa DNES: Pred 74 rokmi sa narodil spevák "Fašírka" (video)
Super Festivals, Meat Loaf, wikipedia

Najúspešnejšou z nich bola I’d Do Anything For Love v septembri 1993, ktorá sa dostala až na prvé miesto hitparády. V októbri 1977 vydal úspešný album Bat Out Of Hell, ktorého predaj prevýšil sumu 14 miliónov kópií. Jeho druhou časťou bol v septembri 1993 album Bat Out Of Hell 2 / Back Into Hell a v októbri 2006 vyšla aj tretia s názvom Bat Out Of Hell 3 / The Monster Is Loose. Na svojom konte má dnes dvanásť štúdiových albumov, najnovší Hell In A Handbasket vydal v septembri 2011, predchádzajúci Hang Cool Teddy Bear vyšiel v apríli 2010. K diskografii patrí sedem kompilačných a päť live albumov. Hral vo viacerých muzikáloch na Broadwayi a viac ako v dvoch desiatkach filmov, medzi nimi spolu so speváčkou Debby Harry v roku 1979 vo filme Roadie. (vtedy.sk)

YouTube video

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články