16.1 C
Nitra
sobota, 1 júna, 2024

Správa USA upozorňuje na NÍZKE TRESTY pre páchateľov obchodovania s ľuďmi

V oblasti obchodovania s ľuďmi zostáva na Slovensku problémom ukladanie podmienečných, prípadne nízkych trestov odňatia slobody usvedčeným páchateľom. Vyplýva to z Informácie o vydaní hodnotiacej správy o obchodovaní s ľuďmi Spojenými štátmi americkými, ktorú vláda v stredu vzala na vedomie.

Slovensko podľa správy zostáva zaradené medzi krajinami, ktoré nedosahujú minimálne štandardy stanovené americkým zákonom o ochrane obetí obchodovania s ľuďmi, no vynakladajú značné úsilie na ich dosiahnutie.

„Intenzívnejšie úsilie sa prejavilo vo vyššom počte trestných stíhaní a v zriadení dvoch pracovných skupín na boj proti obchodovaniu s ľuďmi v spolupráci s Nemeckom, ktoré tvoria predstavitelia orgánov činných v trestnom konaní,“ konštatuje sa v materiáli.

Správa USA upozorňuje na NÍZKE TRESTY pre páchateľov obchodovania s ľuďmi

Autori vyzdvihli aj úsilie zabrániť obchodovaniu s ľuďmi s využívaním zraniteľných skupín, predovšetkým medzi utečencami z Ukrajiny. Vláda poskytla tiež pomoc väčšiemu počtu obetí obchodovania, zvýšila financovanie pomoci obetiam a ponúkla prokurátorom a sudcom dva kurzy zamerané na túto problematiku.

Minister zahraničných vecí USA každoročne predkladá výročnú Správu o obchodovaní s ľuďmi Kongresu USA. Cieľom tejto správy je podnecovať aktivitu a vytvárať medzinárodné partnerstvá v boji proti obchodovaniu s ľuďmi. Informáciu o vydaní správy prijalo od zastupiteľstva USA Ministerstvo vnútra SR, ktoré je gestorom problematiky obchodovania s ľuďmi.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x