15.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Spišské Podhradie: Po zimnej prestávke opäť otvárajú brány Spišského hradu

Po zimnej prestávke počas najbližšieho víkendu opäť otvoria brány Spišského hradu. Zástupkyňa riaditeľky Spišského múzea – SNM v Levoči Dáša Uharčeková Pavúková informovala, že hrad bude pre verejnosť otvorený od soboty 4. marca.

„Pre návštevníkov sprístupňujeme stredné a dolné nádvorie – vyhliadkové trasy. Horný hrad je uzavretý pre rekonštrukčné práce. V cene dennej vstupenky je parkovanie na parkovisku zo strany od obce Žehra a zároveň aj bezplatný vstup do starého kláštora minoritov v Levoči, a to aj nasledujúci deň po zakúpení vstupenky,“ upozornila Uharčeková Pavúková. Dodala, že v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok bude vstup do hradu obmedzený.

V rámci podujatí chystajú v tomto roku na hrade najmä osvedčené koncepty. „Návštevníci sa môžu tešiť na Otvorenie letnej sezóny v máji, Leto na hrade, Divadelné piatky, Školu princezien Hradohranie, ale aj novinku z minulého roka Spišský hrad na tanieri – gastropotulky históriou. Naším hlavným programom budú Tajomné noci so živými sochami,“ vymenovala Uharčeková Pavúková. V tomto roku prvýkrát sprístupnia aj druhú obrannú vežu dolného nádvoria. V nej by mala byť inštalovaná hradná zbrojnica.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x