21.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Šokujúca informácia: Podľa posudku prof. MUDr. Oleára Covid 19 NIE JE nebezpečnou nákazlivou chorobou!

Spomínate si ešte na prípad slovenského vojaka, rotného Juraja Kemlágeho z Rišňoviec, ktorý sa pripravoval na misiu do Bosny a Hercegoviny, pričom mu na vojenskom výcviku vyšiel pozitívny test na koronavírus? Nebohý vojak sa rozhodol pre karanténu pre vojakov na Lešti. Po desiatich dňoch v horúčkach ho na izbe našli mŕtveho.

Príčina smrti bol obojstranný zápal pľúc a pľúcna embólia. Vdova mala na vojsko ťažké srdce a nerozumela tomu, ako jej manžela kontrolovali a prečo ho neposlali do nemocnice.

Šokujúca informácia: Podľa posudku prof. MUDr. Oleára Covid 19 NIE JE nebezpečnou nákazlivou chorobou!
Rotný Juraj Kemláge

Manželka nebohého vojaka v tejto súvislosti podala na políciu trestné oznámenie z podozrenia zo spáchania prečinu usmrtenia a podozrenia zo spáchania prečinu šírenia nebezpečnej nákazlivej choroby.

Vyšetriť autoritárstvo v Česku – covidisti 21. storočia: Michal KLÍMA

V termíne od 7.12.2020 do 18.12.2020 bol realizovaný vojenský výcvik na základe Administratívneho rozkazu veliteľa ZaVaMD na prípravu príspevku OSSR do operácie EUFOR-ALTHEA vo Vojenskom útvare Martin. Zúčastnil sa ho aj rotný Juraj Kemláge z Rišňoviec pri Nitre, pričom bol pozitívne testovaný na koronavírus antigénovým testom. Rotný Juraj dobrovoľne odišiel na vlastnú žiadosť do karantény Karanténneho centra Táboriska Slávia Lešť, kde zomrel bez lekárskej pomoci, pričom v súvislosti s daným školením príslušníkov OSSR organizovaným Ozbrojenými silami SR, malo dôjsť k zvýšenému nebezpečenstvu zavlečenia alebo rozšírenia nákazlivej ľudskej choroby.

Vyšetrovateľka, okrem iných úkonov, požiadala znalca v odbore hygiena a epidemiológia prof. MUDr. Vladimíra Oleára, CSc o vyjadrenie týkajúce sa prípadného šírenia nákazlivej choroby na predmetnom školení.

Potom trestné oznámenie zamietla, pretože nie je dôvod na začatie trestného stíhania. Oznamovateľka podala sťažnosť.

Okresná prokuratúra sťažnosť preskúmala. A začína to byť zaujímavé.

Výcviku sa zúčastnilo 42 vojakov, všetci prešli tzv.hygienickým filtrom a testovaním na koronavírus. Všetci vojaci mali negatívne výsledky, nikto nemal príznaky ochorenia. POZITÍVNY výsledok sa zistil u jedného vojaka 16.12., dva dni pred ukončením výcviku, tento vojak bol umiestnený do domácej karantény.

Cenzori sa stále tvária, že pravdu vlastnia iba oni. Aj keď je už jasné, že klamú

Výcvik teda trval ešte dva dni, a práve v posledný deň bol pozitívne otestovaný aj Juraj Kemlége. S pozitívnym výsledkom bol otestovaný ešte jeden vojak.

Odborný posudok

Z odborného posudku MUDr. Vladimíra Oleára vyplýva, že ochorenie COVID 19 je prenosné respiračné ochorenie vyvolané vírusom SARS cov2.

Uvedené ochorenie NIE JE uvedené v prílohe vyhlášky 105/1987Zb., v ktorej sú uvedené ochorenia, ktoré sa považujú za nákazlivé ľudské choroby v zmysle trestného zákona. Usmernenie hlavného hygienika SR v súvislosti s ochorením COVID 19 spôsobeným koronavírusom SARS Cov2 NEDEFINUJE ochorenie covid 19 ako nebezpečné, resp. vysoko nebezpečné humánne ochorenie.

Podľa vedeckých dôkazov a dostupných klinických údajov je SARS Cov 2 zaradený do 3. skupiny biologických faktorov, ktoré sa klasifikujú na základe miery rizika nákazy u ľudí. V tejto skupine je napríklad kliešťová encefalitída, vírus detskej obrny a pod.

Ochorenie vyvolané SARS Cov 2 nazývané COVID 19, ktoré sa dominantne šíru vzdušnou cestou, je teda respiračné ochorenie.

Viete, prečo nechcú uznávať protilátky po covide? Tu je neuveriteľná odpoveď

Podľa prokuratúry sa nedalo zistiť, kde sa teda rotný Juraj Kemlége infikoval, pretože sa vojaci mohli v čase voľna pohybovať aj mimo výcvikového priestoru.

Oznamovateľka napadla rozhodnutie vyšetrovateľky najmä pre spomínané vyjadrenia znalca Oelára a teda najmä to, že Covid 19 nie je zaradený medzi nebezpečné nákazlivé ľudské choroby.

Prokurátor poukázal na to že táto skutočnosť nie je rozhodujúca pre trestnoprávne posúdenie veci, nakoľko ide o obsolentnú právnu normu z roku 1987, nereagujúcu na aktuálny vývoj.

Prof. Oleár však svoje tvrdenia ohľadom nebezpečnej choroby oprel aj o usmernenie hlavného hygienika SR z 20.11.2020 č. OSIO/791/119830/2020, ktoré NEDEFINUJE ochorenie COVID 19 ako NEBEZPEČNÉ, resp. vysoko nebezpečné humánne ochorenie, ako aj o medzinárodnú klasifikáciu chorôb z hľadiska miery nákazy u ľudí, podľa ktorej je ochorenie COVID 19 zaradené do 3. skupiny biologických faktorov spolu so žltačkou typu B, vírusom kliešťovej encefalitídy a podobne.

Šokujúca informácia: Podľa posudku prof. MUDr. Oleára Covid 19 NIE JE nebezpečnou nákazlivou chorobou!

Prokuratúra teda sťažnosť sťažovateľky vyhodnotila ako nedôvodnú.

Kompletné uznesenie mám k dispozícii.

(heď)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články