16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Šok – Ficov Smer-SD je už v čele prieskumov! Hlas-SD je tesne druhý, OĽaNO až štvrté!

Jozef Uhlárik

Kto by ešte na začiatku roka čakal, že Smer-SD sa v lete dostane na samý vrchol rebríčka zvoliteľnosti politických strán? No a neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. V statuse na sociálnej sieti zverejnila najnovší prieskum agentúra Vox Politico.

https://www.facebook.com/voxpolitico/posts/1252485461883063

Fico a jeho stranícky kolegovia sa rozhodli plávať proti prúdu a ich „šplechot“ im vyniesol prvé miesto vo volebných preferenciách. Dostali pod seba aj doterajšieho miláčika slovenských voličov – Petra Pellegrinihio a jeho Hlas-SD. Na tretej a štvrtej priečke sa neudiali žiadne percentuálne výraznejšie zmeny.

Do parlamentu by sa dostalo sedem strán

Kritika úplne všetkého sa smerákom vypláca, čo potvrdzuje aj jeho prvá priečka v prieskume. Prvé miesto Smeru-SD a najmä 16,2% voličských hlasov hovoria jasnou rečou, že to, čo a ako robia na voličov platí. Iba tesne za ním, s 15,9% skončil Hlas-SD lídra Petra Pellegriniho. Tretiu priečku si udržala SaS, ktorej by dalo svoj hlas 14.1% voličov. Na štvrtej priečke sa zrejme už udomácnilo OĽaNO s väčšiny Slovákov nenávideným šéfom Igorom Matovičom, ktorému verí 12,2% Slovákov. Do parlamentu by sa ešte dostalo piate hnutie Sme rodina s 8,1% a hneď za ním s 8% je Progresívne Slovensko. Zo siedmej priečky by sa ako posledné do parlamentu pretlačilo so 6,4% Uhríkove hnutie Republika.

Pred dverami Národnej rady skončilo so 4,1% KDH a 3,6% maďarská Aliancia, rovnako ako Kotlebova ĽSNS. Strana Za ľudí sa po vnútorných problémoch prepadla až na 2,7%, za ňou skončilo Spolu s 1,5%, národniari z SNS získali 1,4% a Vlasť 1,2%. Pod jedným percentom voličov získali strany KSS (0,5%), Dobrá voľba (0,3%), Strana zelených (0,2%) a socialisti.sk (0,1%).

Šok - Ficov Smer-SD je už v čele prieskumov! Hlas-SD je tesne druhý, OĽaNO až štvrté!

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články