12.6 C
Nitra
streda, 17 apríla, 2024

Smutný príbeh: Obetavá babka s dvomi vnúčikmi doslova živorí už pod hranicou chudoby. Pomôcť musia dobré srdiečka

Ľudské cesty a najmä osudy sú nevyspytateľné. K niekomu je osud milý, k inému sa úplne otočí chrbtom. Ako sa ale zvykne hovoriť, za všetkým je človek, ktorý si zväčša sám píše svoju históriu života. Horšie však je, že tá jeho história môže nemilo ovplyvniť aj tých, ktorí patria do najbližšej rodiny.

Život sa určite nemazná ani s invalidnou dôchodkyňou Margitou z Bátorových Kosíh, ktorá sa musí starať o svojich dvoch vnukov, pretože ich rodičia to údajne „vzdali“. Aspoň tak to píše v statuse Občianske združenie Dobré srdiečka, ktoré sa obrátilo na pomoc tejto trojici, ktorá žije, slušne povedané, vo veľmi skromných podmienkach. Ak im nepomôžu dobré srdiečka bežných ľudí, budú to mať ešte horšie.

Pomoc potrebuje nielen babka, ale najmä deti

„Ahojte srdiečka, mám tu novú výzvu. Babka Margita z Bátorových Kosíh si zobrala pod krídla svoje vnúčatá, lebo rodičia to vzdali… no pani Margit má invalidný dôchodok 204 eur a všetko ohľadom chlapcov je v štádiu riešenia, a tak by súrne potrebovali pomôcť. Margita má momentálne odpojenú vodu pre dlh 400 eur a chcú jej odpojiť aj elektrinu,“ píše sa v úvode statusu. Charitatívne združenie OZ Dobré srdiečka informuje aj o tom, že babka by momentálne súrne potrebovala oblečenie pre chlapcov, a to v týchto veľkostiach: starší chlapec 134/140 obuv 34/35 a mladší chlapec 116/122 obuv 31/32.

Určite by pomohli potraviny, drogéria, sviečky, baterky a svietidlá na baterky. Ak by ste ich chceli podporiť finančne aspoň s tou vodou keby niekto prispel tak môžete na toto číslo účtu: SK89 0200 0000 0045 2112 6053. Do poznámky napíšte Margit. Ďakujeme za pomoc a zdieľanie. Kto chce adresu na rodinku píšte mi komentáre a napíšem vám do súkromnej správy,“ uzatvára svoj status OZ Dobré srdiečka. Prosba o pomoc zrejme zabrala, lebo už po pár dňoch sa všetko na lepšie obrátilo.

Nápomocná bude aj obec, no ako, to sa ešte nevie

Ahojte srdiečka, pani Margit aj s chlapcami veľmi pekne za všetko ďakujú. Včera sme im boli zaniesť potraviny, drogériu, oblečenie a hlavne minerálky a balenú vodu. Vodu a znovu pripojenie riešim. Ostatné zverejním, keď to bude doriešené. Peniažky na to sú, za čo vám Margit srdečne ďakuje. Ja to doriešim do úspešného konca a samozrejme aj faktúry a všetko čo sa kupovalo tu zverejním. Ste naozaj úžasní. Neskutočne si vážim, že tu mám tak skvelých ľudí zo srdca vám ďakujem. Až mi je do plaču keď vidím, aká je zlá doba a stále sa nájdu ľudia čo chcú a môžu pomáhať. Miliónkrát ďakujeme,“ napísalo v ďalšom statuse vedenie OZ Dobré srdiečka. Takže pani Margite sa nateraz pomohlo, ale má naozaj vyhrané? Pri svojom príjme 204 eur z invalidného dôchodku bude totiž pomoc od dobrých ľudí potrebovať zrejme trvale. Je však možné, že do pomoci Margite a jej dvom vnukom sa zapojí aj obec, ktorá o ich súčasných problémoch vedomosť nemala.

„Rodinu síce poznám, ale o jej súčasnej situácii neviem,“ priznal sa portálu nitranoviny.sk Roland Lancz, starosta Bátorových Kosíh, podľa ktorého rodine, v čase keď s deťmi ešte bývala aj matka oboch chlapcov, obec pomohla. Starosta podľa svojich slov nevedel, že chlapci už žijú iba s babkou, a nepoznal ani jej súčasnú zlú situáciu, pretože sa na nich so žiadosťou či prosbou o pomoc neobrátila, a tak o tom nevedeli ani na úrade.

„Ešte v nedávnej minulosti, asi pred dvomi rokmi, keď matka chlapcov bývala inde, som im navrhol, aby chlapci bývali u babky. To sa aj stalo, ale o ich súčasných problémoch som naozaj nevedel. Určite sa ale teraz budem informovať o tom, o čo sa jedná a či je to závažné, a zároveň to aj preverím. Podľa toho uvidím, akou formou im bude obec schopná pomôcť. Financiami to zrejme nebude, pretože peniaze nie sú vždy tou najlepšou pomocou. Máme aj iné možnosti a prostriedky, preto ak nejako budeme vedieť pomôcť, určite im pomôžeme,“ sľúbil na záver Roland Lancz.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x