10.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Smutná správa pre slovenský hokejový svet. Zomrel bývalý tréner Jozef Nemec (†80), ktorý „objavil“ Mira Šatana

Smrť človeka vždy zabolí jeho najbližších, rodinu, priateľov či známych. Keď však odíde človek, ktorého poznalo množstvo ľudí, ktorým navyše rozličným spôsobom pomohol, smútok je tak oveľa väčší. A v prípade Jozefa Nemca to platí niekoľkonásobne.

Jozef Nemec bol nielen skvelý človek, ale aj odborník na pivo, ktorý pracoval dlhé roky v topoľčianskom pivovare, a v neposlednom rade aj výborný tréner. Pod jeho rukami vyrástli viacerí skvelí hokejisti ako Miroslav Šatan, Ľubomír Višňovský či Radoslav Hecl. Viac o jeho skone informuje v statuse nielen klub HC Topoľčany, ale na svojej stránke aj Slovenský zväz ľadového hokeja.

Smutná správa pre slovenský hokejový svet. Zomrel bývalý tréner Jozef Nemec (†80), ktorý „objavil“ Mira Šatana
Jozef Nemec ako tréner v Topoľčanoch už v druhom ročníku ZŠ objavil veľký talent Miroslava Šatana. Zdroj: archív Jozef Nemec

Odišiel prvý tréner Mira Šatana

„S hlbokým zármutkom a žiaľom oznamujeme, že dňa 21.4.2023 nás vo veku 80 rokov navždy opustil dlhoročný funkcionár a tréner nášho klubu HC Topoľčany, Jozef Nemec. Jeho rukami prešlo viacero hokejistov, ktorí si neskôr zahrali v popredných Európskych súťažiach aj v NHL. Ďakujeme mu za odvedenú dlhoročnú prácu a prínos pre klub HC Topoľčany. Pán tréner navždy spomíname. Česť jeho pamiatke!“ napísal v statuse klub, kde Jozef Nemec pôsobil. Jozef Nemec bol aj dlhoročným členom slovenskej Knihy rekordov. Jozefa Nemca pochovajú dnes o 15.00 hod v Ludaniciach.

„Vo veku 80 rokov zomrel niekdajší tréner a dlhoročný funkcionár topoľčianskeho hokeja Jozef Nemec. Jozef Nemec sa ujal Miroslava Šatana, keď mal sedem rokov a bol druhák v základnej škole. Viackrát za život v rozhovoroch uviedol, že mu stačilo vidieť ho iba raz a hneď vedel, že z nesmierne húževnatého a ctižiadostivého chlapca bude veľký hokejista,“ spomenul si na Jozefa Nemca slovenský hokejový zväz (SZĽH), ktorý mu pri príležitosti životného jubilea 80 rokov, ktoré Jozef Nemec oslávil v druhej polovici roka 2022, udelil čestné uznanie za významný prínos pre slovenský hokej.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x