17.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

SMER – SD: Vláda musí ukončiť krízu v zdravotníctve dohodou s lekárskymi odbormi

SMER – slovenská sociálna demokracia: Vláda musí rešpektovať rozhodnutia parlamentu a urýchlene ukončiť krízu v zdravotníctve dohodou s lekárskymi odbormi.

Politická strana SMER – slovenská sociálna demokracia žiada vedenie Národnej rady Slovenskej republiky, aby predsedovi vlády SR E. Hegerovi dôrazne pripomenulo uznesenie Národnej rady SR z 15. novembra 2022 k riešeniu krízovej situácie v zdravotníctve. V tomto uznesení predloženom poslancami NR SR za SMER – slovenská sociálna demokracia Národná rada Slovenskej republiky, okrem iných povinností uložených členom vlády, žiada vládu SR, aby pristúpila k podpísaniu memoranda s lekármi a ukončila pretrvávajúcu krízu.

SMER – SD: Vláda musí ukončiť krízu v zdravotníctve dohodou s lekárskymi odbormi
Smer žiada vládu SR, aby pristúpila k podpísaniu memoranda s lekármi a ukončila pretrvávajúcu krízu. foto: ilustračné

Vláda SR zodpovedá za svoju činnosť Národnej rade Slovenskej republiky. Uznesenia NR SR sú pre ňu záväzné. SMER – slovenská sociálna demokracia odmieta poker, ktorý sa s lekármi rozhodol hrať I. Matovič. Je zarážajúce a súčasne príznačné, akú podradnú úlohu v rokovaniach zohráva Matovičov podriadený E. Heger. Rovnako je nepochopiteľné, ako súčasná vláda riskuje a prehlbuje nebezpečenstvo, že po 1. decembri 2022 nastane v zdravotníctve kolaps s devastačnými dôsledkami pre pacientov.

SMER – slovenská sociálna demokracia požiadal aj svojho podpredsedu a podpredsedu NR SR J. Blanára, aby z titulu svojej parlamentnej funkcie vo vedení NR SR vytváral tlak na vládu SR, aby rešpektovala rozhodnutia NR SR.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články