30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

SMER – SD bude mať na kandidátke aj tohto Nitrančana. Získa vraj poriadne vysoké miesto

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar bude v septembrových parlamentných voľbách kandidovať za Smer-SD. V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to vyhlásil líder strany Robert Fico. Podľa jeho slov je na kandidátke navrhovaný na vysokom mieste.

SMER - SD bude mať na kandidátke aj tohto Nitrančana. Získa vraj poriadne vysoké miesto
Tibor Gašpar dostane na kandidátke vysoké miesto, vyhlásil dnes Robert Fico

„Tibor Gašpar má všetky predpoklady na to, aby v prípade, že Smer-SD bude súčasťou vlády, sa mohol uchádzať aj o významné exekutívne funkcie,“ dodal Fico. Zopakoval tiež, že by bol potešený, ak by sa za stranu rozhodol kandidovať aj exminister vnútra Robert Kaliňák. Kandidátka Smeru má byť podľa Fica schvaľovaná v utorok (20. 6.).

Predsedníčka strany Za ľudí a poslankyňa Národnej rady Veronika Remišová na tému predčasných volieb dodala, že strana svoj ďalší postup oznámi po ukončení rokovaní a po jeho odsúhlasení orgánmi strany.

Na margo budúcich prezidentských volieb Fico uviedol, že Smer-SD by v prípadnej kandidatúre nepodporil súčasnú prezidentku Zuzanu Čaputovú ani bývalého šéfa slovenskej diplomacie Ivana Korčoka. Navrhuje, aby opozícia hľadala silného, národne orientovaného človeka. Podľa Remišovej je zbytočné hovoriť o tom, koho strana podporí, pokiaľ nie sú známe mená kandidátov. Zopakovala, že Za ľudí sa bude téme venovať až po parlamentných voľbách.

Diskutujúci sa venovali sa aj téme rizika prepadnutia 800 miliónov eur z nevyčerpaných eurofondov, o ktorom informoval premiér Ľudovít Ódor. Remišová deklaruje, že z programov, ktoré mala na starosti ona, neprepadne ani euro. Na ostatných programoch pod inými ministerstvami bude podľa nej musieť tvrdo pracovať aj Ódorova vláda.

Fico očakáva, že Slovensko príde z nevyčerpaných eurofondov o viac ako 1,3 miliardy eur. Dodal, že Smer-SD je ochotný podporiť vládu pri legislatívnych návrhoch týkajúcich sa čerpania eurofondov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x