9.2 C
Nitra
streda, 17 apríla, 2024

Slovensko zakontrahovalo NOVÚ proteínovú vakcínu Novavax

Slovenská republika zakontrahovala 340 000 dávok takýchto vakcín, na Slovensko by mali doraziť v priebehu prvého polroka budúceho roka. Viacerí odborníci odporúčajú využiť túto vakcínu ako tretiu dávku očkovacej látky, proteinová vakcína je tiež odporúčaná pri autoimunitných ochoreniach, informoval dnes nitranoviny.sk komunikačný odbor MZ SR.

Nová vakcína: Európska lieková agentúra odporučila na schválenie vakcíny Novavax proti covidu

Slovensko zakontrahovalo NOVÚ proteínovú vakcínu Novavax

Výbor Európskej liekovej agentúry (EMA) pre lieky na humánne použitie v pondelok odporučil podmienečnú registráciu proticovidovej vakcíny Nuvaxovid od spoločnosti Novavax. Informovala o tom EMA na svojej webovej stránke.
      Výbor EMA tak odporučil podmienečnú registráciu piatej vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Očkovacia látka Nuvaxovid je založená na báze bielkoviny a je určená pre dospelých od 18 rokov. Podľa hodnotenia EMA spĺňa všetky požiadavky na bezpečnosť, účinnosť a kvalitu. Technológia, ktorú požili na výrobu tejto vakcíny sa používa už niekoľko rokov proti žltačke typu B, chrípke, pásovému oparu alebo proti ľudskému papilomavírusu, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Táto vakcína neobsahuje ani živý, ani oslabený alebo usmrtený vírus.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články