19.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Slovensko sa v celosvetovom rebríčku slobody tlače umiestnilo na 17. mieste

Slovensko sa v celosvetovom rebríčku slobody tlače umiestnilo na 17. mieste. Od minulého roka si polepšilo o desať priečok. Aktuálny rebríček zverejnila medzinárodná organizácia Reportéri bez hraníc pri príležitosti stredajšieho Svetového dňa slobody tlače. TASR o tom informovalo Ministerstvo kultúry (MK) SR.

„Táto pozitívna správa je hmatateľným výsledkom domácej i medzinárodnej snahy o skvalitnenie mediálneho prostredia, ktorú Ministerstvo kultúry SR vyvíja v posledných rokoch. Zároveň je výbornou motiváciou, aby sme sa v nasledujúcich rokoch v rebríčku posúvali už iba vyššie,“ skonštatoval rezort. Dočasne poverená ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO) poukázala, že snaha o zlepšenie mediálneho prostredia na Slovensku je prioritou celej vlády. „Ctíme si princípy demokracie a záleží nám na tom, aby žurnalistika na Slovensku bola objektívna a nezávislá a aby sa novinári a novinárky mohli cítiť bezpečne,“ podotkla.

Prečítajte si aj: Mediálni komsomolci útočia

Milanová sa stretne s predstaviteľmi organizácie Reportéri bez hraníc v Paríži v rámci svojej pracovnej cesty. Diskutovať tiež bude s francúzskou ministerkou kultúry Rimou Abdul Malak, s ktorou sa bude rozprávať o aktuálnom stave Európskeho aktu o slobode médií. European Media Freedom Act je momentálne jednou z prioritných tém Európskej únie v oblasti médií, ich slobody a nezávislosti.

(tasr, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x