25.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Slovensko poslalo Sýrii 37.000 eur na zriadenie tábora pre obete zemetrasenia

Slovensko poslalo Sýrii finančný príspevok vo výške 37.000 eur na zriadenie dočasného tábora pre ľudí, ktorých zasiahlo zemetrasenie. Poskytnúť im má zdravotnú starostlivosť, prístrešok i stravu. TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

„Vybudovanie tábora v okolí Aleppa, kde ľudia dostanú komplexnú pomoc, je potvrdením, že pomoc Slovenska je rýchla, konkrétna a adresná,“ uviedla štátna tajomníčka rezortu Ingrid Brocková. Pomoc na mieste poskytuje mimovládna organizácia Development for Life and Peace Association, partnerská organizácia Slovenskej agentúry pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu.

Stav na severozápade krajiny je podľa veľvyslanca SR v Libanone Mareka Vargu aj takmer mesiac po katastrofe kritický a humanitárne potreby zasiahnutých sú masívne. Zemetrasenie podľa jeho slov postihlo viac ako deväť tisíc ľudí.

Rezort diplomacie dodal, že naďalej spolupracuje s Ministerstvom vnútra SR a ďalšími ústrednými orgánmi štátnej správy, ako aj s mimovládnym a súkromným sektorom a pripravuje rozsiahlu zásielku materiálnej humanitárnej pomoci. Zo Slovenska by mala byť do Sýrie prepravená v najbližších dňoch.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x