17.6 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

Slovenská Tatra predstaví na IDEB 2021 vozidlá, ktoré sa budú vyrábať v Trenčíne

Na medzinárodnej výstave obranného priemyslu IDEB 2021, ktorý sa začne v stredu (25. 8.) v Bratislave, predstaví skupina CSG (Czechoslovak Group) vozidlá na platforme 4×4 či Tatra Tactic 6×6 od slovenskej spoločnosti Tatra Defence Slovakia. Vyrábať sa budú v trenčianskom závode.
      Portfólio domáceho výrobcu z Považia doplní tiež tanková či delostrelecká munícia a špeciálny kontajner mobilnej letovej riadiacej veže, ktorý banskobystrická spoločnosť exportuje do celého sveta.
      „Sme radi, že práve na domácom podujatí IDEB 2021 v Bratislave budeme môcť svetu ukázať ponuku špičkových vozidiel značky Tatra na podvozkoch 4×4 a 6×6, ktorými sa budeme uchádzať o pozornosť doma i v zahraničí. Tatra sa nedávno vrátila na Slovensko a my plánujeme naštartovať jej výrobu tak, aby sme znovu oživili domáci obranný priemysel, čomu je priamo naviazaný aj rast zamestnanosti v regióne Považia,“ uviedol Michal Baláž, generálny riaditeľ spoločnosti Tatra Defence Slovakia.
      Ako dodal, Tatra Defence Slovakia predstaví na výstave zodolnené nákladné vozidlo Tatra Tactic 6×6, univerzálne štvorkolesové vozidlo na platforme 4×4, ktoré je vhodné na bojové nasadenie, prieskumné misie i hliadkovanie. Dvojicu vozidiel pritom bude vyrábať na domácej pôde v priestoroch bývalého VOP v Trenčíne.
      „Ide o vozidlá, ktoré ponúkajú plnú kompatibilitu so štandardmi NATO, pričom tiež plne vyhovujú potrebám Ozbrojených síl SR a umožňujú tak efektívne nasadenie v misiách OSN, NATO, ako aj pri vnútornej ochrane územia Slovenskej republiky,“ doplnil Baláž.
      Expozíciu zástupcov domáceho obranného priemyslu z Považia, ktorý bude združený pod hlavičkou materskej skupiny CSG (Czechoslovak Group), ďalej doplní portfólio tankovej i delostreleckej munície od ZVS Armory. V stánku tiež bude možné vidieť najnovší mínomet Antos či špeciálny veliteľský kontajner s prístavbou z mobilnej riadiacej letovej veže DISK 2 od banskobystrickej MSM.

Foto: TASR

Foto: magazin.autobazar.eu

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články