17.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Slovenská pošta začala pracovať s ministerstvom vnútra a komunikácií Japonska

Podpísaním spoločného dokumentu o spolupráci začiatkom marca sa na Slovenskej pošte začal medzinárodný projekt, cieľom ktorého je vypracovanie štúdie pre optimalizáciu poštovej prepravnej siete a zefektívnenie prevádzky služieb v spracovateľských strediskách Slovenskej pošty po celej krajine. TASR o tom informovala Jana Lukáčová zo Slovenskej pošty.

V rámci realizácie projektu japonskí odborníci vykonajú prieskum a cielené rozhovory so zamestnancami spracovateľských stredísk pošty v Bratislave, Zvolene, Žiline, Košiciach, Nitre, Trenčíne a na medzinárodných výmenných úradoch v Bratislave a v Košiciach.

Na základe prieskumu a zistení využijú dlhoročné odborné skúsenosti v danej oblasti. Japonská strana vypracuje konkrétne návrhy a plán optimalizácie prepravných sietí Slovenskej pošty s ohľadom na prognózu vývoja početnosti listových a balíkových zásielok v nasledujúcich rokoch. Japonskí odborníci poskytnú Slovenskej pošte odporúčania jednotlivých krokov pri transformácii poštovej siete vrátane počítačovej simulácie navrhovaného modelu.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x