7.6 C
Nitra
štvrtok, 22 februára, 2024

Slovenská národná galéria sa návštevníkom a návštevníčkam (po)otvorí 11. decembra

Slovenská národná galéria (SNG) sa návštevníkom a návštevníčkam (po)otvorí v nedeľu 11. decembra. Pripravený je celodenný program, vstup počas tohto dňa bude voľný. SNG to uviedla v tlačovej správe. Program by sa mal začať o 10. hodine. Návštevníkov čakajú premietania, workshop, prednášky a diskusie, ale aj DJ set a tanečná performancia.

Slovenská národná galéria sa návštevníkom a návštevníčkam (po)otvorí 11. decembra
SNG, zdroj: fb

Od desiatej do osemnástej budú môcť návštevníci prebádať budovu SNG s hrdinkou knihy Kde je Ester N? Pri dobrodružnej výprave s mapou sa dostanú i na také miesta v galérii, ktoré nie sú bežne prístupné. Do devätnástej hodiny tiež budú môcť spoznávať SNG cez dokumenty a videá počas premietania v kinosále. O 11:00 je pripravený dialóg s galerijnou pedagogičkou Barborou Tribulovou, ktorá predstaví sprievodcu k výstave Prečo (ume)nie?, a tiež rovnomennú knihu. Spoločne s návštevníkmi bude hľadať odpovede na rôzne otázky týkajúce sa umenia.

O 13:00 sa návštevníci budú môcť zúčastniť Prechádzky, počas ktorej im kurátorka Viera Kleinová predstaví vybrané diela projektu Monumentálky. Pripravená je aj prezentácia architektonického sprievodcu Biela a červená, ktorý návštevníkov prevedie zrekonštruovaným areálom SNG. V kinosále sa o 17:00 bude konať prednáška architektov Pavla Paňáka a Martina Kusého, autorov projektu prestavby SNG.

Konať sa bude aj workshop, počas ktorého si účastníci budú môcť navrhnúť, nakresliť a vytvoriť model budovy. Od 17:00 je pripravený trojhodinový DJ set, ktorý by mal rozhýbať návštevníkov aj SNG. O osemnástej bude v SNG ďalšia prechádzka, opäť k vybraným dielam projektu Monumentálky, a to pod vedením kurátorky Vladimíry Büngerovej. Na devätnástu hodinu je zas pripravená tanečná performancia s názvom Komplementarita. Program sa skončí o 20:00.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články