14.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Školy sa do programu finančného vzdelávania FinQ môžu prihlásiť do konca mája

Školy sa do programu finančného vzdelávania FinQ majú možnosť prihlásiť do konca mája. Cieľom je žiakov naučiť kriticky myslieť a odovzdať im praktické zručnosti do života v oblasti financií, informuje o tom nezisková organizácia FinQ, ktorá program realizuje na 124 školách.

Výzva na prihlásenie pre základné a stredné školy je otvorená už len pár dní. Program FinQ predstavuje ucelený inovatívny prístup k finančnému vzdelávaniu na školách.

Po dvojročnom pilotnom overení pribúdajú každý rok do FinQ ďalšie nové školy. „Tešíme sa, že sa nám do programu postupne prihlasujú aj školy z regiónov, ktoré boli doteraz menej zastúpené – napríklad z nitrianskeho a trenčianskeho. Veľkým plusom rovnomerného regionálneho zastúpenia škôl je aj to, že postupne budeme môcť výsledky programu FinQ zovšeobecňovať na celú populáciu,“ povedala programová manažérka FinQ Centra Jana Kovaľová.

Pozitívom projektu je, že sa do neho môže zapojiť naraz viac učiteľov. Tí potom vedia spolupracovať tímovo a prierezovo cez viacero vyučovacích hodín. Program FinQ zabezpečuje pre učiteľov prípravu a vzdelávanie, vzdelávanie zaberie dokopy 55 hodín, pričom pozostáva z dištančnej a prezenčnej časti. Skúsenosti s programom FinQ má od jeho začiatku aj riaditeľ Gymnázia L. Sáru v Bratislave Pavel Sadloň. „Riaditelia škôl, ktorí sa zapoja do tohto programu, získavajú obrovský priestor na to, aby otvorili cestu pre lepšie uplatnenie svojich žiakov v budúcnosti,“ dodal.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x