30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Škandalózne zastupiteľstvo v Nitre: 15 poslancov na protest odišlo z rokovania

Tak takéto škandalózne zastupiteľstvo si krajské mesto nepamätá roky! Pätnásť poslancov sa na protest sústavného porušovania rokovacieho poriadku primátora Hattasa postavilo a odišlo z rokovania.

Konkrétne Ján Greššo, Miloš Dovičovič, Janka Buršáková, Adriana Filipová, Peter Košťál, Jozef Slíž, Marta Rácova, Pavol Obertáš, Miroslav Gut, Pavel Varga, Ladislav Turba, Frantisek Hollý, Štefan Štefek, Peter Oremus a Petra Ajdariová.

Situáciu v zastupiteľstve verejne okomentoval poslanec Ján Greššo. Ako napísal na fb, „po dlhej diskusii k rozpočtovým opatreniam v rozpočte Mesta Nitra dnes na rokovaní MZ primátor Hattas spustil hlasovanie.

Hneď prvé zo série niekoľkých však nedopadlo podľa jeho predstáv. A tak náš “transparentný, spravodlivý a demokratický” pán primátor prerušil hlasovanie s odôvodnením, že sa potrebuje poradiť so skupinkou svojich skalných..!!!Po uzatvorenej diskusii a spustenom hlasovaní!!!

V tomto meste ešte stále rozhodujú POSLANCI, NIE primátor. Stanovisko Krajskej prokuratúry v Nitre

Reakciou na tento postup bolo odídenie 15 poslancov z rokovacej sály. Bol som medzi nimi, pretože tento jeho prístup považujem za nechutné manipulovanie. A tak o peniazoch Nitrančanov rozhoduje tesná väčšina, z ktorých sa nemôže ísť nikto ani vyčúrať.. Plénum by bolo totiž neuznášaniaschopné.. Aj to je vizitka “systematickej” práce amatérskeho aktivizmu, ktorý nemá vo vedení samosprávy krajského mesta Nitra čo hľadať!“

V podobnom duchu sa vyjadril aj ďalší poslanec, Štefan Štefek.

„Keď nevedia presadiť veci odborne, tak na to idú silou. Toho sme dnes boli svedkami na mestskom zastupiteľstve v Nitre, kedy 16 mestských poslancov silou-mocou pretláča návrh rozpočtových opatrení, ktorý je pre Nitru mimoriadne nevýhodný.

Je len otázkou, prečo sú viacerí poslanci ochotní hlasovať za také veci, ako napríklad za potôčik na Svätoplukovom námestí, na ktorý nemáme súhlas od autora námestia. Chodník, na ktorý nie je žiadna projektová dokumentácia alebo dotáciu na auto pre svoju neziskovú organizáciu?

Tento návrh je tak zlý, že zostávajúcich 15 mestských poslancov sa demonštratívne odmietlo zúčastniť tejto frašky a odišlo z rokovacej sály.

Primátor počas celého rokovacieho dňa pred hlasovaním usmerňoval na mikrofón ,,svojich” poslancov, aký výsledok hlasovania by si želal, čo vyvrcholilo dokonca svojvoľným nezákonným prerušením už prebiehajúceho hlasovania a zháňaním 16-tich poslušných.

Na čo chcem ale upozorniť, je fakt, že v Nitre sa pomaly, ale s definitívnou platnosťou stráca vzájomný rešpekt medzi primátorom a poslancami, ktorí nie sú ochotní schváliť každý nezmysel.

A ak primátora upozorníte na jeho chyby (aj procesné), tak to rieši silou a nie dialógom.

Najsmutnejšie na tom je, že na túto neprofesionalitu doplatia občania Nitry, keďže takto prijímané rozhodnutia spôsobujú mestu ťažko napraviteľné škody.“

Určite si pozrite videozáznam z rokovania mestského zastupiteľstva v Nitre a vytvorte si vlastný názor na to, čo sa v meste pod Zoborom deje…

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články