24.1 C
Nitra
utorok, 21 mája, 2024

Škandál! Ukrajinská ombudsmanka si hromadné znásilnenia civilistov okupantmi VYMYSLELA!

Tak toto je škandál ako hrom! Ako informoval portál idnes.cz, ukázalo sa, že ukrajinská ombudsmanka pre ľudské práva Ljudmila Denisovová, ktorá farbisto referovala o hromadnom znásilňovaní ukrajinských civilistov ruskými okupantmi, sa priznala, že si vymýšľala.

Vo svojej funkcii Ljudmila Denisovová už vo svojej funkcii skončila, ukrajinský parlament ju odvolal. Ako dôvod uviedol práve nepodložené tvrdenia o bezbrehom ruskom znásilňovaní.

Škandál! Ukrajinská ombudsmanka si hromadné znásilnenia civilistov okupantmi VYMYSLELA!
Ljudmila Denisovová, zdroj: wikipedia

Sama Denisovová dlho mlčala. Teraz však priznala, že „preháňala“. Na svoju obranu uviedla, že to robila preto, že chcela presvedčiť Západ, aby na Ukrajinu poslal viac zbraní, uvádza portál idnes.cz.

Poslanci pri odvolaní Denisovovej na konci mája uviedli, že jej informácie o údajných sexuálnych útokoch zo strany ruských vojakov „neboli podložené dôkazy a odvádzali pozornosť svetových médií od skutočných potrieb Ukrajiny“.

„Keď som napríklad hovorila v talianskom parlamente vo výbore pre medzinárodné záležitosti, počula som a videla takú únavu z Ukrajiny, viete? Hovorila som o strašných veciach, aby som ich nejakým spôsobom dotlačila k rozhodnutiu, ktoré Ukrajina a ukrajinský ľud potrebuje,“ povedala.

Jej nepravdivé tvrdenia o masových znásilneniach, ktorých sa údajne dopúšťali ruskí vojaci, však získali značnú pozornosť médií najmä v Európe av Severnej Amerike. Denisovovú citovali aj české médiá, vrátane spravodajstva iDNES.cz.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články