23.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Silvia ŠUVADOVÁ: Som za slobodnú voľbu každého človeka

Stretli sme sa počas uplynulého víkendu na Avatar Feste v Seredi, tradičnom ezoterickom festivale plného krásnych ľudí a vzácnych hostí. Herečka, ezoterička SILVIA ŠUVADOVÁ. Áno, tá, ktorá sa v minulosti stretla s nepochopením pre svoje odlišné, spirituálne názory.

Silvia ŠUVADOVÁ: Som za slobodnú voľbu každého človeka
Silvia Šuvadová

Keďže dnes mnohí poukazujú na cenzúru informácií, niektorí vážne pochybujú o slobode slova, ako sa ty brániš negatívnym vplyvom cenzúry? Čo robíš pre to, aby si bola videná, vypočutá, zdieľaná?

A nebola zároveň blokovaná? Na túto tému som sa bavila s organizátorom tohto festivalu. Zhodli sme sa v tom, že súčasťou inteligencie alebo istej úrovne vedomia je aj poznanie, že ak som na niekoho platforme, v našom prípade facebooku, a viem, že táto platforma blokuje určité príspevky, snažím sa nájsť stred. Aby som mohla pomôcť ľuďom otvoriť oči, a aby ma za to na druhý deň nezablokovali. Stane sa, že niekedy zdieľam video a nevyslovím k nemu svoj názor a ľudia si potom vytvoria domnienku o mne, ktorá nie je pravdivá. Statusy sa snažím robiť neutrálne a nenápadné, a spolieham sa na inteligenciu followerov, ktorí pochopia, na ktorej strane som. Treba to robiť jemne. Človek môže ísť aj na iné platformy.

O čom si hovorila na festivale?

Spolu s Ivankou Christovou sme hovorili na tému vnútorná a vonkajšia krása. Sama som si prešla v minulosti štádiom, kedy som chcela, aby ma každý videl zvnútra, aká som úžasná vo vnútri a ako na sebe tvrdo pracujem. Doslova mi vadilo, keď mi niekto povedal, že som pekná aj navonok, alebo že mám pekné oči. Vo svojich najsilnejších spirituálnych časoch som sa obliekala do teplákov a tričiek a vôbec som sa nemaľovala. Až som pochopila ten stred a balans, že vnútorná krása ide ruka v ruke s vonkajšou krásou a treba sa o seba starať.

Silvia ŠUVADOVÁ: Som za slobodnú voľbu každého človeka

Ako si na tom s výživou? Ako sa stravuješ? Čo najradšej ješ?

Ja som vegánka lomítko vegetariánka. Lebo niekedy si dám kúsok syra. Nemám nejaké silné túžby. Jem to, čo mi dodá energiu.

Čo ti dodá najviac energie? Kávička to asi nebude.

Kávičku mám celkom rada, musím sa priznať. Keď som unavená, cítim, že ma rozvibruje príliš. Telo si povie. Cukor moc nejem, ale keď cítim, že to telo potrebuje, tak si dám kyslé gumové cukríky spolu s mojou neterkou.

Veľa sa skloňuje očkovanie. Dať sa, nedať sa, dať zaočkovať svoje deti? Aký máš ty k tomu postoj?

Som za slobodnú voľbu každého človeka, ale som toho názoru, že človek by nemal veriť iba mainstreamovým médiám. To, že štát platí reklamy na vakcíny a každá jedna relácia je o tom, a titulky v časopisoch… to mi príde veľmi podozrivé. Tí, ktorí sú si vedomí istých vecí, chápu, že je podozrivé, že niekomu tak veľmi záleží na našom zdraví. Je to veľmi hrr-hrr, aby sa to stihlo dovtedy, kým nebudú vedľajšie účinky. Každý si priťahuje do života to, na čo je pripravený. Ľudia, čo na sebe pracovali celý život, a ktorí túžia po láske a dobre, tí si pritiahnu alternatívne informácie, ktoré im dajú ten pocit a rozhodnutie, že toto nie je pre mňa. Že sa bojím viac tej vakcíny ako covidu. Ale tí, čo len prežívajú, platia hypotéky, chodia do roboty, idú spať, dajú si pivo alebo fľašu vína, ráno vstanú a dajú si liter kávy, aby mohli fungovať… z tých sa stali akoby roboti. Nepracovali na sebe a netúžia po láske, túžia len po prežití. Poznám takých, ktorí sú tak naprogramovaní masmédiami, že k nim neviem preniknúť. V prípade mojej rodiny som mala veľmi ťažkú skúšku nechať im slobodnú vôľu a odovzdať to do rúk Božích, aby bolo všetko dobré.

Silvia ŠUVADOVÁ: Som za slobodnú voľbu každého človeka

Si známa tým, že si žila aj v zahraničí. Ak sa nedáš zaočkovať, nebudeš môcť cestovať, alebo sa budeš musieť stále testovať. Ako sa k tomu staviaš? Budeš cestovať alebo zostaneš doma na Slovensku?

Výhodou je, že mám aj americké občianstvo. Keby som chcela ísť do Ameriky, tak ma ako občianku musia pustiť. Veľa počúvam vo svojom okolí, že ľudia chcú cestovať a ísť na dovolenku, tak sa dajú zaočkovať. Ja si vážim svoje vlastné telo, zdravie, dušu, život tak veľmi, že ak by niekto bol schopný urobiť zákon, že nebudeme nikde cestovať, tak som pripravená žiť na Orave do konca svojho života a vysielať, pracovať a vzdelávať sa odtiaľ. Nerozumiem tomu, ako sa môže niekto rozhodnúť pre vakcináciu len z toho dôvodu, aby mohol cestovať. Keď ide človek do meditácie a sa hlbšie nad tým zamyslí, tak to nevonia dobre. Každé rozhodnutie má karmické následky. Ja som kedysi robila herečku a možno už herečku vôbec nebudem robiť, lebo odmietam hrať hru každodenného testovania, očkovania a tiež ohrozenia, pretože žijem s ocinom, ktorý sa nedá očkovať. Dávame si pozor v rámci možností.

Pripravila a pýtala sa Brigita Tarinová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články