21.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

SHMÚ: V decembri dosiahla najnižšia teplota -23 stupňov, namerali ju v Podolínci

December 2021 sa skončil na Slovensku po teplotnej stránke ako normálny až nadnormálny, čiže teplý. Skonštatoval to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v rámci predbežného klimatologického zhodnotenia mesiaca december.

Meteorológovia na sociálnej sieti skonštatovali, že najnižšia teplota vzduchu bola nameraná 27. decembra v Podolínci, a to -23,3 stupňa Celzia. Pod -20 stupňov klesla teplota aj v Červenom Kláštore, Poprade, Plavči, Rabči, Novoti, Habure a na Lomnickom štíte. Najvyššiu teplotu namerali na meteorologickej stanici Bratislava – letisko 31. decembra, teplota vystúpila na 16,9 stupňa.

Najvyššia priemerná teplota bola 2,5 stupňa na meteorologickej stanici Bratislava – letisko a najnižšia priemerná mesačná teplota vzduchu bola -4,4 stupňa v obci Stratená – Dobšinská ľadová jaskyňa.
      December bol zrážkovo podnormálny (suchý) až nadnormálny (vlhký). Najnižší mesačný úhrn zrážok bol 22,2 milimetra vo Švedlári. Najvyšší mesačný úhrn zrážok bol nameraný v obci Remetské Hámre, a to 123,8 milimetra.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články