19.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Senica: V meste sa uskutoční charitatívne podujatie Na kolesách proti rakovine

Charitatívno-športové podujatie Na kolesách proti rakovine, ktorého cieľom je podporiť Nadáciu Výskum rakoviny, sa bude konať v Senici už štvrtýkrát. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

Cyklojazda cyklotrasou od mestského kúpaliska na Kunovskú priehradu sa uskutoční v sobotu 12. augusta. „Spoločná jazda na najrôznejších kolieskových ‚približovadlách‘, či už v podobe bicykla, kolobežky, kolieskových korčúľ či detského kočíka, štartuje na začiatku senickej cyklotrasy. Tu bude od 15.00 h spustená registrácia účastníkov. Prvých 300 zaregistrovaných dostane štartové číslo a malé prekvapenie. Spoločná jazda na priehradu sa začne o 16.00 h,“ uviedla Moravcová.

Ako doplnila, podujatie bude tento rok vo forme športovo-kultúrneho a informačného podujatia s množstvom osobností. „Na priehrade bude pripravený bohatý program plný zaujímavých diskusií s rôznymi odborníkmi či známymi osobnosťami. Prihovorí sa správkyňa Nadácie Výskum rakoviny, nebude chýbať rozhovor s lekárom o problematike prevencie pred nádorovými ochoreniami a zdravom životnom štýle,“ informovala hovorkyňa mesta.

Podujatie bude mať v Senici nielen vzdelávací, ale aj charitatívny rozmer. „Počas podujatia sa budú predávať tombola a tričká s logom podujatia. Výťažok z ich predaja bude venovaný Nadácii Výskum rakoviny. Podujatie okrem mesta Senica finančne podporil aj Trnavský samosprávny kraj,“ povedala Moravcová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x