21.1 C
Nitra
štvrtok, 30 mája, 2024

SASKA: Vyzývame vládu, aby na Rade EÚ NESÚHLASILA s POVINNÝMI kvótami na prerozdelenie ilegálnych migrantov

Strana Sloboda a Solidarita (SASKA) vyzýva úradnícku vládu Ľudovíta Ódora, aby na zajtrajšom rokovaní Rady EÚ o nových migračných podmienkach nesúhlasila s povinnými kvótami na prerozdelenie ilegálnych migrantov po členských krajinách EÚ a presadzovala status quo.

„Rada EÚ bude zajtra o migračných kvótach rozhodovať kvalifikovanou väčšinou. Rátať sa bude každý hlas a preto by vláda Ľudovíta Ódora mala byť za zachovanie status quo. Úradnícka vláda sa navyše zaviazala, že zásadné otázky prenechá novovzniknutej vláde. Aj z toho dôvodu ju žiadame, aby pri štvrtkovom rokovaní Rady EÚ nesúhlasila s povinnými kvótami na prerozdelenie ilegálnych migrantov a nesúhlasila ani s pokutami za nedodržanie kvót,“ uviedol predseda SASKY Richard Sulík.

Povinné kvóty sú pre SASKU červenou líniou. Riešenia, ktoré by pomohli aj našej krajine so zvládaním ilegálnych migrantov, sú tak na strane vlády, ako aj na strane EÚ. „Jednoznačne musíme vedieť rozlišovať medzi utečencami a ilegálnymi migrantmi. Posliniť možnosti skúmania pôvodu migrantov, návratovú politiku ilegálnych migrantov či nastaviť lepšiu kontrolu vonkajších hraníc sú kľúčovými požiadavkami. Pre Európsku úniu však musia byť aj naďalej prioritami ochrana vonkajších hraníc a pomoc tým krajinám, ktoré majú limitované kapacity,“ doplnil tímlíder SASKY pre bezpečnosť Juraj Krúpa.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x