-2.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

SaS: V prvoradom záujme krajiny je, aby z vlády odišiel Igor Matovič


Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pripomína premiérovi Eduardovi Hegerovi, že dôvodom vypovedania koaličnej zmluvy je správanie ministra financií Igora Matoviča.

„Napriek mnohým osobným urážkam a evidentným klamstvám o mne a ďalších členoch SaS som urobil pre urovnanie sporu všetko. Na stretnutí s predsedom parlamentu a premiérom som poprosil o jediné – aby Igor Matovič prestal s nezmyselným kopaním do SaS. Avšak krátko nato to celé pokazil nehoráznym obvinením zo spolupráce strany SaS s fašistami. Nie, tadiaľto cesta už nevedie a informoval som o tom ako premiéra, tak aj pani prezidentku. Ak premiér uprednostní menšinovú vládu pred odchodom jedného problematického človeka, nemožno hovoriť o záujmoch krajiny, ale čisto o záujmoch hnutia OĽaNO,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

SaS: V prvoradom záujme krajiny je, aby z vlády odišiel Igor Matovič
Zdroj: tasr, arch.

Po slovách prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá očakáva skoré vyriešenie vládnej krízy, zostávajú len dve riešenia- odchod toho, kto ju spôsobil, alebo odchod SaS.

„Bez akéhokoľvek kalkulu opakujem, že zotrvanie súčasného ministra financií je pre krajinu extrémne škodlivé, najmä kvôli rozvratu verejných financií, aktívnej spolupráci s fašistickými poslancami a znásilňovaniu legislatívneho procesu. Premiér to vie, keďže som mu to povedal osobne. Preto ho prosím, aby verejnosť informoval korektne,“ uzavrel Sulík.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články