15.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

SaS: Snaha zatvoriť obchody v nedeľu sa vráti, pokračujeme v zbieraní podpisov (petícia)

Snaha zakázať nedeľný predaj sa neskončila. Vrátenie návrhu zákona predkladateľom na dopracovanie môže viesť k dohode medzi OĽANO a Smerom a nedeľný predaj zakázať úplne. Aj z toho dôvodu pokračuje strana Sloboda a Solidarita (SaS) v zbere podpisov pod petíciu.

„Keďže bolo predkladateľom zrejmé, že za zákaz nedeľného predaja nie je veľká časť obyvateľstva, návrh odložili v snahe dohodnúť sa so Smerom. Je však zrejmé, že podobný návrh príde do parlamentu opäť o mesiac. Jedine spoločenský tlak môže zabrániť tomu, aby zákaz nedeľného predaja prešiel. Považujeme to za neakceptovateľný zásah do slobody jednotlivca. Aj z toho dôvodu budeme pokračovať v zbere podpisov pod petíciu,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Napriek tomu, že strana SaS zverejnila petíciu proti zákazu nedeľného predaja len pred pár dňami, už ju podpísalo viac ako 10-tisíc občanov. „Spolu s zákazmi potratov je zatváranie obchodov iba ideologická snaha rozkazovať ľuďom, ako majú žiť. Považujem to za začiatok boja o to, aké Slovensko chceme. SaS bude vždy za to, aby sme žili na Slovensku, kde ľudia žijú slobodne podľa svojich predstáv a nie podľa toho, čo im nadiktuje pár konzervatívnych poslancov,“ doplnil podpredseda SaS Branislav Gröhling.

Aj ľudia podpísaní pod petíciou poslancom odkázali, že zasahovanie do ich slobody si jednoducho neželajú. „Navyše, nemôžeme dovoliť, aby úplne zbytočne prišlo o prácu minimálne 1 700 zamestnancov a desiatky tisíc študentov, ktorí si počas víkendov privyrábajú,“ uzavrel poslanec NR SR a tímlíder SaS pre verejné financie Marián Viskupič.

Petíciu nájdete TU.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x