22.6 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

SaS: Odsudzujeme devastáciu sakrálnych a kultúrnych pamiatok


Strana Sloboda a Solidarita (SaS) odsudzuje devastáciu sakrálnych a kultúrnych pamiatok, ktoré niekto posprejoval v historickom centre Bratislavy.

SaS: Odsudzujeme devastáciu sakrálnych a kultúrnych pamiatok

„V žiadnom prípade nemôžeme tolerovať ničenie historických pamiatok na Slovensku. Bez ohľadu na posolstvo, ktoré chcú autori posprejovaním odkázať, ide o čin, ktorý by mala promptne riešiť polícia. Historické budovy a pamiatky sú naším kultúrnym dedičstvom, ktoré by sme si mali vážiť a zanechať nepoškodené nasledujúcim generáciám,“ uviedol poslanec SaS a člen Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Foltin.

Podľa poslanca NR SR za SaS a tímlídra strany pre osobné slobody Miroslava Žiaka môže ísť vandalom o snahu poškodiť LGBTI komunitu na Slovensku. „Osobne neverím, že páchatelia tohto vandalizmu chceli nájsť spoločnú reč s iným názorom. Toto konanie je zahanbujúce a som rád, že sa od neho iniciatíva Inakosť a Duhový PRIDE Bratislava dištancovali. Strana SaS bude vždy stáť na strane osobných slobôd a menšín, avšak toto tolerovať nemôžeme,“ doplnil poslanec Miroslav Žiak.

zdroj: Tlačová správa SaS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články