25.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

SaS: Marek Kaňka musí byť odvolaný z funkcie šéfa Tiposu

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje za principiálne, aby bol obvinený Marek Kaňka odvolaný z funkcie generálneho riaditeľa štátnej lotériovej spoločnosti Tipos.

„Padni komu padni musí byť zásada bez ohľadu na nomináciu. Minister financií preto musí konať a šéfa Tiposu okamžite odvolať. Osobne som očakával, že sa to stane automaticky po obvinení Mareka Kaňku. Zotrvávanie tohto človeka na svojej pozícii určite neprispieva k dôvere občanov voči štátu,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík s tým, že keď presne pred rokom prišlo k obvineniu podpredsedu MH Manažment Andreja Holáka, tak ho odvolal, hoci mu nakoniec bolo obvinenie zrušené.

SaS: Marek Kaňka musí byť odvolaný z funkcie šéfa Tiposu
Marián Viskupič

Podľa predsedu Výboru NR SR pre financie a rozpočet Mariána Viskupiča je dôležité, aby ministerstvo financií vyvrátilo akékoľvek pochybnosti. „Obvinenie šéfa Tiposu v súvislosti s daňovými podvodmi vrhá zlé svetlo nielen na samotný Tipos, ale aj na ministerstvo financií,“ doplnil Marián Viskupič.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články