-2.9 C
Nitra
utorok, 7 februára, 2023

SaS: Ak nebude dohoda na znížení inej dane v rozsahu, ako sme navrhli, daň z ropy vetujeme

Stranu Sloboda a Solidarita (SaS) mrzí, že Igor Matovič svoje výhrady nekomunikoval najprv jej, ale ich používa na to, aby opäť raz verejne útočil na svojho koaličného partnera.

„Našou snahou bolo znížiť DPH z cien benzínu a nafty na 8%. Napriek tomu, že k tomuto kroku pristúpilo Poľsko, Igor Matovič je proti. Na koaličnej rade sa dokonca rozprávalo o období do konca roka, čo by sa dalo vyjednať aj s EÚ. Sme samozrejme otvorení zníženiu či pozastaveniu akejkoľvek inej dane. Ak však nebude dohoda na znížení dane v takom rozsahu, ako sme navrhli, zavedenie dane z ropy vetujeme,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Cestujete prímestskou dopravou? Tak toto si poriadne vypočujte!

SaS: Ak nebude dohoda na znížení inej dane v rozsahu, ako sme navrhli, daň z ropy vetujeme
Marián Viskupič

Na vyššie platy sestier, lekárov a učiteľov mal podľa SaS myslieť minister financií pri príprave rozpočtu. „Navyše, predtým tvrdil, že z výnosu z dane z ropy chce financovať daňový bonus a voľnočasové poukazy, teraz tvrdí, že tieto peniaze chce dať na vyššie platov učiteľov či sestier. Minister financií jednoducho klame, pretože zvyšovanie platov pre učiteľov a zdravotných pracovníkov blokuje už vyše roka,“ doplnil predseda Výboru NR SR pre financie a rozpočet Marián Viskupič.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články