16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Šaľa: Záujem o vakcíny je veľký, očkovať sa bude aj v mimoriadnom termíne

Záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v Šali neklesá. Podľa radnice prišlo v predchádzajúci víkend na prvú, druhú i tretiu dávku vakcíny množstvo ľudí. „Mobilný očkovací tím sa preto rozhodol, že vakcínu bude podávať aj v mimoriadnom termíne v nedeľu (7. 11.),“ uviedla Erika Kollerová z mestského úradu.
      Počas nasledujúcej nedele bude očkovanie opäť prebiehať v kultúrnom dome v mestskej časti Veča od 8.00 do 18.00 h. „Vďaka mobilnej očkovacej jednotke nemusia naši obyvatelia vycestovať za vakcínou, dostanú ju priamo v našom meste. Posledné týždne prišli na prvé očkovanie stovky ľudí,“ skonštatovala Kollerová.
      Ako doplnila, všetci, ktorí dostali prvú dávku vakcíny, môžu aj druhé očkovanie absolvovať v kultúrnom dome vo Veči. „Vyplýva to z termínov, ktoré nám poskytla mobilná očkovacia jednotka. Tá bude okrem 7. novembra podávať vakcínu aj 20. a 27. novembra a tiež 4. decembra. Očkovacia látka je od Pfizer/BioNTech,“ doplnila Kollerová.
      Šaľa patrí s Komárnom, Galantou a Bratislavou k posledným okresom, ktoré podľa COVID automatu zostávajú v oranžovej farbe.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články