24.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Šaľa: V mestskom lesoparku sa začne rozsiahla revitalizácia

V priebehu budúceho týždňa sa v mestskom lesoparku v Šali začnú práce na jeho revitalizácii. Sú súčasťou väčšieho projektu s názvom Šaľa na ceste k zmierňovaniu klimatických zmien, na ktorý mesto získalo grant z Nórskych fondov v hodnote 858.000 eur.

Prvou časťou projektu bola rekonštrukcia budovy školského klubu detí a telocvične na Základnej škole Ľ. Štúra. „Šaľa je teraz tesne pred realizáciou druhej, nosnej časti projektu, vďaka ktorej sa lesopark zmení na prímestský park. Vedenie mesta už budúci týždeň odovzdá stavenisko zhotoviteľovi, ktorý vzišiel z verejného obstarávania, hodnota zákazky je v sume necelých 800.000 eur,“ uviedla Erika Kollerová z mestského úradu.

Ako doplnila, revitalizácia si nevyžiada žiadne výruby stromov. Prístup do prednej časti lesoparku nebude obmedzený, ohradený bude len priestor, kde sa budú vykonávať práce. „Veľkým prínosom projektu bude aj vybudovanie viacúčelovej budovy, ktorá bude mať zelenú strechu. Pred ňou vznikne priestor s takzvaným suchým jazierkom, ktoré bude zachytávať dažďovú vodu,“ vysvetlil primátor Šale Jozef Belický.

Nový objekt bude slúžiť aj na vzdelávanie. Nad jazierkom bude vybudované drevené premostenie, k dispozícii budú pitné fontánky a sociálne zariadenie. „Vďaka novým chodníkom, mobiliáru, drobnej architektúre či verejnému osvetleniu bude tento priestor príjemným a komfortným miestom na trávenie času v prírode. Lesopark sa tak stane plnohodnotnou relaxačnou a oddychovou zónou. O čistotu a poriadok v parku sa bude starať správca areálu,“ doplnila Kollerová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x