34.2 C
Nitra
pondelok, 15 augusta, 2022

Šaľa: V krízovom centre uviazli v karanténe ľudia bez domova i zamestnanci

Desiatky klientov i niekoľko zamestnancov Krízového centra v Šali uviazli izolovaní v jeho objekte. „Pre karanténu v súvislosti s ochorením COVID-19 sa nemôžu zapájať do brigád a zarobiť si tak na potraviny, nemôžu chodiť ani na nákupy,“ uviedla Erika Kollerová z mestského úradu.

Situácia v izolovanom krízovom centre dospela do situácie, keď jeho vedenie muselo prostredníctvom sociálnych sietí požiadať o pomoc. „Ľudia okamžite zareagovali a začali klientom centra nosiť ku dverám potraviny. Osud ľudí bez domova nenechal chladnými ani zamestnancov mestského úradu, ktorí vyzbierali dostatok financií na to, aby ľuďom v krízovom centre spravili a doviezli nákup,“ povedala Kollerová.

Ako doplnila, do krízového centra už dorazili základné potraviny, ovocie i lieky na zníženie teploty. „Balík si prevzala vedúca centra Monika Jurík. Ďalší balík pomoci doručí mesto začiatkom týždňa. Iba pripomínam, že všetci klienti a zamestnanci centra sú očkovaní,“ dodala Kollerová.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články