18.1 C
Nitra
streda, 26 júna, 2024

Šaľa: Tvorivé dielne priblížia výrobu hračiek, keramiky a modrotlače

Výrobu hračiek, keramiky i techniku modrotlače si môžu vyskúšať účastníci workshopov s názvom Cesty k remeslu. V spolupráci s Kultúrnym strediskom Večierka v Šali a Gazdovským dvorom v Novej Vsi nad Žitavou ich organizuje Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre.

Ako pripomenuli organizátori, remeselné tvorivé dielne sú určené pre deti a mládež. „Každá remeselná dielnička bude obohatená o krátku prednášku z histórie a súčasnosti remesla. Našou snahou je priblížiť deťom a mládeži remeselné techniky našich predkov a takto prehlbovať ich vzťah ku kultúrnemu dedičstvu, rozvíjať ich manuálne zručnosti a vytvárať priestor na zmysluplné trávenie voľného času počas prázdnin,“ informovalo KOS.

Workshopy sa budú v priestoroch Kultúrneho strediska Večierka v Šali konať v utorok, keď si ich účastníci vyskúšajú výrobu Keramiky a 2. augusta, keď si osvoja techniku modrotlače. „Na Gazdovskom dvore v Novej Vsi nad Žitavou sa s hračkárstvom, modrotlačou a keramikou zoznámia účastníci dielní 7., 8. a 9. augusta,“ doplnili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x