10.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Šaľa: Poskytne aj tento rok dotácie na rozvoj kultúry

Organizátori kultúrnych aktivít v Šali môžu aj tento rok získať od mesta dotáciu na svoje aktivity. Radnica už zverejnila výzvu na podávanie žiadostí. Tie musia uchádzači o finančnú podporu podať najneskôr do 14. apríla.

O dotáciu môžu požiadať právnické i fyzické osoby, ktoré majú sídlo alebo trvalý pobyt na území Šale. „Cieľom je podpora aktivít zameraných na uchovávanie, rozvíjanie a prezentáciu duchovných a kultúrnych hodnôt mesta Šaľa,“ informovala radnica.

Mesto má na podporu kultúrnych podujatí vyčlenených v rozpočte 10.000 eur. Finančné prostriedky do 200 eur poskytne úspešným uchádzačom po schválení primátorom mesta a nad 200 eur po odsúhlasení mestským zastupiteľstvom. „Dotácie môžu ísť napríklad na organizovanie a realizáciu kultúrnych a umeleckých podujatí, na publikačnú a edičnú činnosť i na rozvoj turizmu a cestovného ruchu v Šali,“ uvádza sa vo výzve mesta.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články