25.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Šaľa: Nízku výdatnosť artézskej studne na Hornej ulici zrejme spôsobila porucha

Šalianska radnica v spolupráci so Západoslovenskou vodárenskou spoločnosťou (ZVS) pracuje na záchrane artézskej studne na Hornej ulici. Tá má už dlhšiu dobu zníženú výdatnosť, ktorá môže byť zapríčinená nedostatkom vody alebo technickou poruchou.

Po decembrovej obhliadke pracovníci vodární opäť preverovali stav artézskej studne 14. januára. „Po uvoľnení poklopu vrtu hladina vody znížením tlaku klesla, ale následne sa vodný stĺpec postupne zvyšoval. To je znakom toho, že v samotnej studni je dostatok vody,“ uviedla výrobno-technická riaditeľka ZVS Monika Budaiová.

Zníženú výdatnosť studne tak zrejme zapríčinila technická porucha. „Podľa našich zistení voda pravdepodobne uniká cez prívodné potrubie, ktoré má dĺžku asi 80 metrov. V ďalšom kroku zmonitorujeme studňu kamerou, aby sme zistili, v akom stave je potrubie vrtu. Ak je poškodené, bude ho treba vymeniť,“ vysvetlila Budaiová.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články