25.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Nitra: Nitrianska galéria pripravuje večer komentovaných prehliadok

Milovníci výtvarného umenia dostanú možnosť lepšie sa zoznámiť s dielami, ktoré sú vystavené v Nitrianskej galérii. Dvoma aktuálnymi výstavami prevedú návštevníkov ich autori a kurátori.

Večer komentovaných prehliadok sa bude v galérii konať 26. januára so začiatkom o 17. hodine, keď organizátori prevedú návštevníkov priestormi Galérie mladých, kde si pozrú výstavu O zrka-bdení. „Tá pozostáva z diel pätice výtvarníkov, ktorí v nich vyjadrujú umeleckým a vizuálnym spôsobom rozprávku, príbeh, fantáziu, sen i prelud,“ informovala Nitrianska galéria.
      V Reprezentačných sálach si o hodinu neskôr môžu návštevníci pozrieť výstavu Jestlipak tahle věc má své určení?!, na ktorej prezentuje svoje diela Miloš Kopták. Počas komentovanej prehliadky sa dozvedia viac o autorových objektoch, plastikách a asamblážach, ktoré vytvára priebežne od 90. rokov 20. storočia.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články