14.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Šaľa: Na novej autobusovej stanici sa budujú nové nástupištia a ďalšie objekty

Práce na budúcej autobusovej stanici v Šali pokračujú aj v priebehu leta. Ako informovala radnica, v súčasnosti sú už vybudované konštrukcie zastrešenia zastávok, napredujú aj práce na ďalších objektoch.

Mesto na projekt revitalizácie a výstavby predstaničného priestoru získalo nenávratný finančný príspevok v hodnote takmer 5,5 milióna eur. Prvé stavebné práce sa začali ešte v zime. „Momentálne sa pracuje na nástupištiach, na ktorých sa onedlho začne klásť dlažba. Konštrukcie strechy budú obložené takzvaným termodrevom. Samozrejmosťou budú bezbariérové nájazdy a vodiace pásy pre nevidiacich,“ uviedol mestský úrad.

Šaľa: Na novej autobusovej stanici sa budujú nové nástupištia a ďalšie objekty
Takto by mala v krátkom čase vyzerať nová autobusová stanica v Šali. Zdroj: Becker Architekti

Ako doplnil, postupne rastie aj budova s toaletami, ktorá dostane zelenú strechu. „V priestoroch predstaničného priestoru bude vysadené aj množstvo trvaliek. Súčasťou projektu je aj vybudovanie 256 parkovacích miest. K dispozícii budú aj miesta na krátkodobé zastavenie, stojiská pre taxíky či stojany a box na bicykle. Bezpečného prepojenia železničnej a autobusovej stanice by sme sa mali dočkať koncom tohto roka,“ pripomenula radnica.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x