23.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Medzinárodný festival Divadelná Nitra ponúkne 12 inscenácií

V poradí 32. ročník Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra sa bude konať od 22. do 27. septembra. Ako informovali organizátori, hlavný program sa bude skladať z 12 inscenácií. Hlavnou témou tohtoročného festivalu budú Odozvy/Responses.

Divadelná Nitra ponúkne štyri zahraničné produkcie z Belgicka a Ukrajiny. Súčasťou programu budú aj štyri inscenácie nezávislých slovenských divadiel a štyri produkcie slovenských zriaďovaných divadiel. Spoločným menovateľom tém jednotlivých diel bude práve podtitul festivalu.

„Odozvy/Responses znamená záujem o veci naokolo, vedomosť o stave najbližších i sveta, upevňovanie vzťahov, rozvoj empatie a schopnosti pomáhať. Je to reakcia na apatiu spoločnosti spôsobenú kritickými udalosťami posledného obdobia. Odozvu chceme vyvolať aj u návštevníkov festivalu ako nástroj proti celosvetovo pozorovanej diváckej kríze,“ uviedla riaditeľka festivalu Darina Kárová.

Pri zostavovaní festivalovej ponuky kládli organizátori dôraz na slovenský program. Sú v ňom zastúpené najprestížnejšie zriaďované i nezávislé divadlá, z ktorých sa viaceré predstavia v Nitre po prvý raz. „Zároveň festival nelimitujeme len divadelnými sálami. Naopak, našou ambíciou je vystúpiť viac do ulíc a ďalších netradičných priestorov. Vo verejnom priestore budú hlavný program dopĺňať sprievodné aktivity, v ktorých nezabudneme na detského diváka, mladých, ale i rôzne marginalizované skupiny,“ doplnila zástupkyňa riaditeľky festivalu Anna Šimončičová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x